Szkoła Podstawowa nr 2

im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

25.01.2018 w szkole podstawowej nr 1 w Zalasewie nasi uczniowie rozegrali turniej piłki siatkowej na etapie gminy Swarzędz.Zawodnicy tego dnia byli bezkonkurencyjni pokonując wszystkie szkoły. Nasza szkoła w pełni zasłużenie awansowała do etapu powiatowego. Gratulujemy drużynie!

W dniu dzisiejszym (7.02) klasa 4a wzięła udział w turnieju szkół podstawowych o puchar dyrektora szkoły podstawowej z Paczkowa. Pomimo, że turniej był dla klas szóstych nasi chłopcy pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Była to kolejna lekcja, która z pewnością zaprocentuje na przyszłość.

 

Turniej „Tymbark”

W czwartek (16.11) na obiekcie Unii Swarzędz Nasza szkoła organizowała turniej ,,z podwórka na stadion o puchar Tymbarku’’ . Do turnieju w kategorii u-12 przystąpiło 7 drużyn, w tym Nasza szkoła. Ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce. Warto zaznaczyć jednak, że byliśmy najmłodszym zespołem spośród wszystkich. Do dalszego etapu awansowała szkoła podstawowa nr 1. Pochwalić należy jednak cały zespół za wolę walki i determinację. Na pochwałę zasługują również uczniowie klasy 3E (Daniel Bober, Mikołaj Becker, Jakub Jędrzejczak, Kacper Wołodkiewicz, Olaf Roszyk) za pomoc w organizacji turnieju.

 

Unihokej dziewcząt

27 października 2017 roku reprezentacja dziewcząt w składzie: Aleksandra Dopta 3a, Karolina Szulczewska 3c, Emilia Jankowska 3e, Sandra Paterska 3f, Monika Kaczmarek 2e, Julia Stefańska 2e, Natalia Derda 2f, Zofia Dratwa 2f i Liwia Kołodziejczak 2f brała udział w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju w Paczkowie. Dziewczęta zacięcie walczyły na parkiecie, ale niestety nie strzelały bramek i w końcowej klasyfikacji zajęły V miejsce.

 

Maria Krzystanek

 

 

Szachy

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Katarzyna Świgoniak  2d , Olgierd Nadolny 2b ,Mateusz Gołembowski  3d ,dnia 3.11.2017, w Kórniku ,uczestniczyli w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Szachach ! Niestety zabrakło Anny Kaczmarek z klasy 2d,która złamała nogę i nie mogła uczestniczyć w zawodach😞 (serdecznie Anię pozdrawiamy i życzymy szybkiej rekonwalescencji🤗). W Mistrzostwach uczestniczyło 12 drużyn w kategorii młodzieży-rocznik 2002-2004. Po długiej walce i w osłabieniu nasza drużyna zajęła IV miejsce👌✌️‼️
GRATULUJEMY 🏅

 

Trener: Alina Mazur

 

4 miejsce chłopców w Powiecie Poznańskim ! ! !

Zakończyła się przygoda chłopców z rozgrywkami w halową piłkę nożną. Tym razem we wtorek 31.10.2017r. w turnieju o Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego, którego Szkoła Podstawowa nr 2 Swarzędzu była gospodarzem (hala w SP w Zalasewie) nasi piłkarze zajęli 4 miejsce i odpadli z dalszej rywalizacji. Warte podkreślenia jest duże zaangażowanie oraz poziom umiejętności zawodników, którzy pomimo zajęcia odległego miejsca pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie w opinii pozostałych szkoleniowców. Tym razem naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jakub Błachowicz, Jan Książkiewicz, Tymoteusz Czerwiński, Kacper Kroczyński Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak, Michał Miazek, Kacper Magdziński, Kacper Janik, Denis Jeske.

Do turnieju rejonowego awansowały drużyny z dwóch pierwszych miejsc (SP Luboń, SP Pobiedziska).

 

 

Awans chłopców do Finału Powiatu ! ! !

W czwartek 26.10.2017r. kolejny sukces odnieśli w „halówce” uczniowie  naszej szkoły. Tym razem wygrali Półfinałowy Turniej Powiatu Poznańskiego organizowanego w hali LOSiR w Luboniu.  Chłopcy wygrali wszystkie cztery spotkania strzelając aż 15 bramek i stracili tylko jedną bramkę. Kolejnymi zawodami będzie Finał Powiatu Poznańskiego (31.10.2017), gdzie Szkoła Podstawowa nr 2 będzie gospodarzem turnieju (Hala SOSiR w Swarzędzu ul. Św. Marcin 1). Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Jakub Błachowicz, Jan Książkiewicz, Tymoteusz Czerwiński, Adrian Chaliman, Dominik Zaborniak, Kacper Kroczyński Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak, Michał Miazek, Kacper Magdziński, Kacper Janik, Denis Jeske

 

Chłopcy najlepsi w gminie ! ! !

W dniu 16.10.2017 w Zespole Szkół nr 1 im . Powstańców Wielkopolskich odbył się turniej halowej piłki nożnej chłopców o Mistrzostwo Miasta i Gminy Swarzędz Szkół Podstawowych.   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu wygrywając wszystkie swoje mecze zostali zwycięzcami turnieju i awansowali do Półfinałów Powiatu, które odbędą się 26.10.2017 w hali LOSiR w Luboniu.  Trzymamy kciuki !!! Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jakub Błachowicz, Jan Książkiewicz, Tymoteusz Czerwiński, Adrian Chaliman, Dominik Zaborniak, Kacper Kroczyński Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak, Michał Miazek, Kacper Magdziński.

trener: Dominik Kubiak

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
Polna 21
62-020 Swarzędz
Wielkopolska

Telefon: 061 - 8 172 574
Faks: 061 - 8 172 574

e-mail: sekretariatsp2swarzedz@poczta.fm