Szkoła Podstawowa nr 2

im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

VII Gminny Konkurs Czytelniczy z Języka Angielskiego już za nami…

Jak co roku, nauczyciele języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu zaprosili uczniów klas szóstych, swarzędzkich szkół podstawowych do udziału w VII Gminnym Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego. Konkurs odbył się 28 lutego 2019 roku. Jego celem było zachęcenie do czytelnictwa w języku angielskim oraz zdrowa rywalizacja między szkołami z gminy. Uczniowie, jak zawsze, nie zawiedli i licznie przybyli, aby wykazać się tym razem znajomością lektury pt. „The Enivornment” czyli w tłumaczeniu na język polski „Środowisko”. Tematyka książeczki poruszała problemy współczesnego środowiska naturalnego, w tym zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie, zagrożone gatunki, alternatywne źródła energii odnawialnej oraz sposoby ochrony naszej planety.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą o lekturze oraz umiejętnościami rozumienia tekstu słuchanego i czytanego. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się : Szymon Jóźwiak z SP nr 5 ( I miejsce), Julia Szczepańska z SP nr 5 (II miejsce), Maksymilian Grześkowiak z SP w Kobylnicy (III miejsce). W tym roku wyróżniliśmy również 3 osoby: Krzysztofa Świtalskiego z SP w Paczkowie, Szymona Kaczmarka i Antoninę Maciejowicz– uczniów SP w Kobylnicy.

Zwycięzcy uczestnicy otrzymali zestawy nagród, w tym książki gramatyczne i lektury w języku angielskim. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia- gadżety od wydawnictwa Macmillan.

Przybyli wraz z uczniami nauczyciele mogli porozmawiać z konsultantką metodyczną

z wydawnictwa Macmillan, która przyjechała na zaproszenie nauczycieli organizujących konkurs.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, jak i nauczycielom przygotowującym uczniów serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
Polna 21
62-020 Swarzędz
Wielkopolska

Telefon: 061 - 8 172 574
Kom: 512 053 010

e-mail: sekretariatsp2swarzedz@poczta.fm