Szkoła Podstawowa nr 2

im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

2 września 2020 roku miała miejsce uroczystość oddania do użytku nowego obiektu, składającego się z sali gimnastycznej oraz części dydaktycznej z zapleczami w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu.

                Początki Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu sięgają roku 1933, natomiast budynek przy ul. Polnej został oddany na potrzeby szkoły w roku 1958. Nic więc dziwnego, że po ponad sześćdziesięciu latach cała społeczność szkolna marzyła o lepszych i nowoczesnych warunkach nauki. Dzięki wytrwałemu działaniu dyrektora szkoły, Marleny Adolp i życzliwości władz Gminy swarzędzka „Dwójka” stała się szkołą na miarę XXI wieku.

                Gospodarzami uroczystości otwarcia rozbudowy szkoły byli burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz – Marian Szkudlarek i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Marlena Adolp. Swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście, wśród których można wymienić m.in. Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Zbigniewa Talagę, Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Poznaniu Marię Jedlińską-Pysa, zastępców burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz – Grzegorza Taterkę i Tomasza Zwolińskiego, sekretarza Gminy – Agatę Kubacką, prezesa firmy Agrobex Sp z o.o. –  Krzysztofa Kruszonę z pracownikami, projektantów NUUA/ARCHITEKCI Szymona Gica i Mateusza Jankowskiego, radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, radnych Rady Powiatu Poznańskiego
i radnych Rady Miejskiej w Swarzędzu, sołtysów, przedstawicieli swarzędzkich instytucji, szkół i jednostek organizacyjnych, przedstawicieli Rady Rodziców.

                Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem nowego obiektu przez księdza Szymona Likowskiego, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu, potem nastąpiło wspólne przecięcie wstęgi, symbolu oficjalnego oddania rozbudowanej szkoły do użytku i wszyscy przeszli do nowej sali gimnastycznej.

                W sali gimnastycznej został zaprezentowany krótki film, zrealizowany przez Telewizję STK, przedstawiający historię swarzędzkiej „Dwójki” oraz osiągnięcia jej uczniów. Kolejnym punktem programu była prezentacja ukazująca działania uczniów i nauczycieli swarzędzkiej „Dwójki”. W czasie prezentacji chłopcy w dowcipny sposób przedstawili trudy i pożytki  płynące  z prowadzenia „sportowego życia”, natomiast dziewczęta zatańczyły piękny układ z szarfami.

                Uroczystość została przygotowana i zorganizowana przez wielu nauczycieli, pracowników administracji
i obsługi szkoły.

                Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu otrzymała w tym roku szkolnym naprawdę piękny prezent. Nowoczesny, obszerny dwukondygnacyjny budynek, na parterze zawierający salę gimnastyczną z zapleczami, a na piętrze sale dydaktyczne, na zewnątrz imponujące boiska i plac zabaw dla najmłodszych uczniów to z pewnością spełnienie marzeń. To dzięki władzom Gminy Swarzędz mogliśmy świętować oddanie do użytku tego obiektu, w którym zarówno zajęcia wychowania fizycznego,  jak i dydaktyczne będą mogły odbywać się w komfortowych warunkach.

                Sport jest wyrazem dążenia człowieka do rywalizacji i mocnych wrażeń. Sporty promują zdrowie fizyczne
i psychiczne oraz kształtują odpowiedzialność, samokontrolę i ducha walki fair play. Doskonałe warunki do ćwiczeń
i rozgrywek pozwolą uczniom w pełni realizować sportowe pasje. Teraz mają miejsce, gdzie mogą ćwiczyć, a tym samym kształtować swoje ciało i umysł, uczyć się odpowiedzialności i samodyscypliny oraz dostarczać wrażeń kibicom. Wszyscy wiemy, że „ Sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie”.

E. Najdek

 

              

 

                 

 

 

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
Polna 21
62-020 Swarzędz
Wielkopolska

Telefon: 061 - 8 172 574
Kom: 512 053 010

e-mail: sekretariatsp2swarzedz@poczta.fm