Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

X – Konkurs Czytelniczy

Język Angielski – X Konkurs Czytelniczy –  już za nami…

W swarzędzkiej „Dwójce” gościliśmy po raz dziesiąty uczniów klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy na konkursie, w którym musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi lektury pod tytułem „London” w wersji anglojęzycznej. Należało wykazać się umiejętnością zrozumienia tekstu odsłuchiwanego oraz czytanego, związanego tematycznie ze stolicą Wielkiej Brytanii.
Konkurs odbył się 7 marca 2024 roku w naszej szkole. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością  języka angielskiego oraz lektury, osiągając wysokie wyniki.

            Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się : Mateusz Polityło z SP1 z Zalasewa, który zajął I miejsce, uczennica naszej szkoły Zofia Sołtysik zajęła II miejsce, natomiast Izabela Głąb z SP1 w Swarzędzu zajęła III miejsce. Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia  dla Zuzanny Szczeszek oraz Tymoteusza Wujkowskiego – uczniom z  SP4 w Swarzędzu.  Zwycięzcy otrzymali zestaw nagród, w tym cenną książkę.  Na wszystkich uczestników konkursu czekał również poczęstunek.

Uczniom biorącym udział w konkursie, jak i nauczycielom, którzy ich przygotowali serdecznie dziękujemy. Gratulujemy i do zobaczenia za rok w kolejnej edycji konkursu!

E. Szumińska, N. Białecka, E. Krasiel

Skip to content