Szkoła Podstawowa nr 2

im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

Mamy to!

Dzisiaj nasza szkoła przystąpiła do 1/2 finału powiatu w piłce nożnej halowej w roczniku 2006 i młodsi. Turniej rozgrywany był w Przeźmierowie, gdzie rywalizowało 5 szkół. Nasi uczniowie trzy mecze wygrali i odnieśli tylko jedną porażkę, dzięki czemu udało nam się awansować do finału powiatu.

 

 

Awans chłopców do Finału Powiatu Poznańskiego ! ! !

W odstępie krótkiego czasu uczniowie naszej szkoły odnieśli w Halowej Piłce Nożnej podwójny
sukces. W czwartek 25.10.2018 okazali się najlepszą drużyną w turnieju gminnym. Po zaledwie
czterech dniach w poniedziałek 29.10.2018 przyszła pora na rywalizację w turnieju Półfinałowym
Powiatu Poznańskiego (Szkoła Podstawowa nr 2 była organizatorem turnieju). Po zaciętej rywalizacji
ze szkołami z: Mosiny, Stęszewa oraz Skórzewa nasi „piłkarze” z kompletem punktów awansowali do
ścisłego finału, który odbędzie się 05.11.2018 w Murowanej Goślinie. W obu turniejach
reprezentowali szkołę następujący uczniowie: Jakub Błachowicz, Jan Książkiewicz, Oliwier Strugalski,
Adrian Chaliman, Dominik Zaborniak, Dawid Waśkowiak, Kacper Matusiak, Damian Jokiel, Denis
Jeske, Gracjan Lewandowski, Kacper Kroczyński, Kacper Janik, Jakub Michalski, Bartosz
Ciećmierowski. Podziękowania dla uczniów pomagających w organizacji turnieju półfinałowego:
Michał Rennert, Patryk Tonn.

 

4 miejsce  chłopców w turnieju rejonowym ! ! !

W czwartek 17.05.2018r. zakończyła się przygoda chłopców z rozgrywkami w  piłkę nożną. W turnieju rejonowym (1/4 województwa) organizowanym w Nowym Tomyślu  nasi piłkarze po wyrównanej rywalizacji z: SP Nowy Tomyśl, SP Gościejewo, SP Grodzisk Wielkopolski, SP Międzychód  zajęli ostatecznie  4 miejsce i odpadli z dalszych rozgrywek. Tym razem naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jan Książkiewicz, Denis Jeske, Gracjan Lewandowski, Tymoteusz Czerwiński, Adrian Chaliman, Damian Jokiel, Jakub Błachowicz, Dominik Zaborniak, Dawid Waśkowiak, Alex Ławniczak, Kacper Matusiak, Mikołaj Chruścicki, Filip Lesiński.

Do finału wojewódzkiego awansowała Szkoła Podstawowa z Grodziska Wielkopolskiego

 

Awans do turnieju rejonowego w Piłce Nożnej Chłopców!!!

Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się uczniowie Naszej szkoły. W czwartek 26 kwietnia  na obiektach SCSiR w Swarzędzu wygrali turniej Finałowy Powiatu Poznańskiego (SP2 była organizatorem turnieju) i awansowali do dalszych rozgrywek tym razem już na szczeblu rejonowym.  Podczas turnieju chłopcy wygrali kolejno wszystkie swoje mecze z: SP Skórzewo, SP Komorniki oraz SP Mosina i mogli cieszyć się ze złotych medali. Życzymy powodzenia w kolejnym turnieju !!!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2:  Jan Książkiewicz, Denis Jeske, Gracjan Lewandowski, Tymoteusz Czerwiński, Adrian Chaliman, Damian Jokiel, Krzysztof Jądrzyk, Kacper Magdziński, Olaf Wojciński, Dominik Zaborniak, Jakub Błachowicz, Kacper Kroczyński, Kacper Janik, Jakub Szymanowski.

 

V MIEJSCE W KONKURENCJI DRUŻYNOWEJ W XIV MISTRZOSTWACH POWIATU POZNAŃSKIEGO W STRZELANIU O PUCHAR PRZECHODNI KŻR LOK „JASTRZĄB” W SWARZĘDZU

Awans do Finału Powiatu Poznańskiego w Piłce Nożnej Chłopców!!!

Po zajęciu pierwszego miejsca w gminie, drużyna piłkarzy wywalczyła we wtorek w Baranowie awans
do ścisłego finału Powiatu Poznańskiego, podczas którego Nasza szkoła będzie gospodarzem
turnieju. Trzymamy kciuki za kolejny sukces !!!
W obu turniejach szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jan Książkiewicz, Denis Jeske,
Gracjan Lewandowski, Tymoteusz Czerwiński, Adrian Chaliman, Damian Jokiel, Krzysztof Jądrzyk,
Kacper Magdziński, Olaf Wojciński, Dominik Zaborniak, Jakub Błachowicz, Kacper Kroczyński, Kacper
Janik, Jakub Szymanowski.

25.01.2018 w szkole podstawowej nr 1 w Zalasewie nasi uczniowie rozegrali turniej piłki siatkowej na etapie gminy Swarzędz.Zawodnicy tego dnia byli bezkonkurencyjni pokonując wszystkie szkoły. Nasza szkoła w pełni zasłużenie awansowała do etapu powiatowego. Gratulujemy drużynie!

W dniu dzisiejszym (7.02) klasa 4a wzięła udział w turnieju szkół podstawowych o puchar dyrektora szkoły podstawowej z Paczkowa. Pomimo, że turniej był dla klas szóstych nasi chłopcy pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Była to kolejna lekcja, która z pewnością zaprocentuje na przyszłość.

 

Turniej „Tymbark”

W czwartek (16.11) na obiekcie Unii Swarzędz Nasza szkoła organizowała turniej ,,z podwórka na stadion o puchar Tymbarku’’ . Do turnieju w kategorii u-12 przystąpiło 7 drużyn, w tym Nasza szkoła. Ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce. Warto zaznaczyć jednak, że byliśmy najmłodszym zespołem spośród wszystkich. Do dalszego etapu awansowała szkoła podstawowa nr 1. Pochwalić należy jednak cały zespół za wolę walki i determinację. Na pochwałę zasługują również uczniowie klasy 3E (Daniel Bober, Mikołaj Becker, Jakub Jędrzejczak, Kacper Wołodkiewicz, Olaf Roszyk) za pomoc w organizacji turnieju.

 

Unihokej dziewcząt

27 października 2017 roku reprezentacja dziewcząt w składzie: Aleksandra Dopta 3a, Karolina Szulczewska 3c, Emilia Jankowska 3e, Sandra Paterska 3f, Monika Kaczmarek 2e, Julia Stefańska 2e, Natalia Derda 2f, Zofia Dratwa 2f i Liwia Kołodziejczak 2f brała udział w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju w Paczkowie. Dziewczęta zacięcie walczyły na parkiecie, ale niestety nie strzelały bramek i w końcowej klasyfikacji zajęły V miejsce.

 

Maria Krzystanek

 

 

Szachy

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Katarzyna Świgoniak  2d , Olgierd Nadolny 2b ,Mateusz Gołembowski  3d ,dnia 3.11.2017, w Kórniku ,uczestniczyli w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Szachach ! Niestety zabrakło Anny Kaczmarek z klasy 2d,która złamała nogę i nie mogła uczestniczyć w zawodach? (serdecznie Anię pozdrawiamy i życzymy szybkiej rekonwalescencji?). W Mistrzostwach uczestniczyło 12 drużyn w kategorii młodzieży-rocznik 2002-2004. Po długiej walce i w osłabieniu nasza drużyna zajęła IV miejsce?✌️‼️
GRATULUJEMY ?

 

Trener: Alina Mazur

 

4 miejsce chłopców w Powiecie Poznańskim ! ! !

Zakończyła się przygoda chłopców z rozgrywkami w halową piłkę nożną. Tym razem we wtorek 31.10.2017r. w turnieju o Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego, którego Szkoła Podstawowa nr 2 Swarzędzu była gospodarzem (hala w SP w Zalasewie) nasi piłkarze zajęli 4 miejsce i odpadli z dalszej rywalizacji. Warte podkreślenia jest duże zaangażowanie oraz poziom umiejętności zawodników, którzy pomimo zajęcia odległego miejsca pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie w opinii pozostałych szkoleniowców. Tym razem naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jakub Błachowicz, Jan Książkiewicz, Tymoteusz Czerwiński, Kacper Kroczyński Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak, Michał Miazek, Kacper Magdziński, Kacper Janik, Denis Jeske.

Do turnieju rejonowego awansowały drużyny z dwóch pierwszych miejsc (SP Luboń, SP Pobiedziska).

 

 

Awans chłopców do Finału Powiatu ! ! !

W czwartek 26.10.2017r. kolejny sukces odnieśli w „halówce” uczniowie  naszej szkoły. Tym razem wygrali Półfinałowy Turniej Powiatu Poznańskiego organizowanego w hali LOSiR w Luboniu.  Chłopcy wygrali wszystkie cztery spotkania strzelając aż 15 bramek i stracili tylko jedną bramkę. Kolejnymi zawodami będzie Finał Powiatu Poznańskiego (31.10.2017), gdzie Szkoła Podstawowa nr 2 będzie gospodarzem turnieju (Hala SOSiR w Swarzędzu ul. Św. Marcin 1). Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Jakub Błachowicz, Jan Książkiewicz, Tymoteusz Czerwiński, Adrian Chaliman, Dominik Zaborniak, Kacper Kroczyński Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak, Michał Miazek, Kacper Magdziński, Kacper Janik, Denis Jeske

 

Chłopcy najlepsi w gminie ! ! !

W dniu 16.10.2017 w Zespole Szkół nr 1 im . Powstańców Wielkopolskich odbył się turniej halowej piłki nożnej chłopców o Mistrzostwo Miasta i Gminy Swarzędz Szkół Podstawowych.   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu wygrywając wszystkie swoje mecze zostali zwycięzcami turnieju i awansowali do Półfinałów Powiatu, które odbędą się 26.10.2017 w hali LOSiR w Luboniu.  Trzymamy kciuki !!! Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jakub Błachowicz, Jan Książkiewicz, Tymoteusz Czerwiński, Adrian Chaliman, Dominik Zaborniak, Kacper Kroczyński Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak, Michał Miazek, Kacper Magdziński.

trener: Dominik Kubiak

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
Polna 21
62-020 Swarzędz
Wielkopolska

Telefon: 061 - 8 172 574
Kom: 512 053 010

e-mail: sekretariatsp2swarzedz@poczta.fm