Szkoła Podstawowa nr 2

im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

Po raz szósty w swarzędzkiej „Dwójce”

28 lutego 2018 roku zaprosiliśmy po raz kolejny uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych z naszej gminy do udziału w VI Gminnym Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi znajomości książeczki zatytułowanej „Welcome to the UK”, wykazać się umiejętnością zrozumienia tekstu odsłuchiwanego oraz czytanego, związanego tematycznie z Wielka Brytanią. Uczniowie nie zawiedli i jak co roku,  zaprezentowali wysoki poziom przygotowania do konkursu.

Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się : Jakub Borucki z SP w Kobylnicy ( I miejsce) , Szymon Jóźwiak z SP nr 5 (II miejsce), Jakub Walkowiak z SP w Kobylnicy (III miejsce). Wyróżnienie otrzymała Julia Zawieja z SP nr 5. Zwycięzcy otrzymali zestawy nagród , w tym cenną książkę. Pozostali uczestnicy konkursu również uzyskali nagrody – były to gadżety  od Wydawnictwa Macmillan.

Z naszego zaproszenia skorzystała  także konsultantka metodyczna z wydawnictwa Macmillan, która przeprowadziła szkolenie dla nauczycieli-opiekunów uczniów biorących udział w naszym konkursie. Szkolenie dotyczyło nowego sprawdzianu ósmoklasisty i wzbudziło duże zainteresowanie ze strony  uczestników.

Wszystkim uczniom biorącym udział w VI Gminnym Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego,  jak i nauczycielom przygotowującym uczniów serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

 

 

E. Szumińska, A. Zawieja, K. Lidzka, E. Krasiel

Uczniowie z 'Dwójki’ na kursie językowym na Malcie

Malta jest państwem o bogatej historii, kulturze i pięknych krajobrazach. Dzięki wpływom brytyjskim, angielski jest tam jednym z języków urzędowych, co daje możliwość doskonalenia umiejętności językowych. W tym roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 mieli okazję uczestniczyć w tygodniowym kursie językowym w Gateway School of English od 29 stycznia do 5 lutego 2018 roku, który łączył w sobie naukę w szkole językowej ze zwiedzaniem najciekawszych zabytków oraz odpoczynkiem nad morzem. Zakwaterowanie urodzin maltańskich stwarzało okazję do ćwiczenia angielskiego
w praktyce oraz do poznania życia codziennego Maltańczyków.

Nauka języka odbywała się w grupach międzynarodowych. Zajęcia prowadzone były  przez wykwalifikowaną kadrę lektorską (native speakers). Ośrodek nauczania znajduje się w miejscowości San Gwann (St Julian’s).

Po zajęciach uczestnicy mieli okazję zwiedzać najciekawsze miejsca na Malcie, min. stolicę Vallettę, Sliemę- jeden
z głównych nadmorskich kurortów Malty 
i centrum handlowe  i rozrywkowe wyspy, Mdinę- dawną stolicę Malty i Mostę, wyspę Gozo- zwiedzaliśmy Victorię – stolicę Gozo, relaksowaliśmy się w Xlendi Bay grając w gry sprawnościowe. Na koniec obejrzeliśmy trzy miasta: Vittoriosa, Cospicua i Senglea.

Pobyt na Malcie należał do intensywnego czasu, pełnego wrażeń, nowych znajomości i dobrej praktyki języka angielskiego.  

Agnieszka Zawieja

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
Polna 21
62-020 Swarzędz
Wielkopolska

Telefon: 061 - 8 172 574
Kom: 512 053 010

e-mail: sekretariatsp2swarzedz@poczta.fm