Szkoła Podstawowa nr 2

im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. Kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe, bez konieczności wniesienia wkładu własnego, warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się przez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasza szkoła pozyskała sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne do nauki programowania oraz pomoce dydaktyczne do nauczania przedmiotów technicznych o łącznej wartości 126 600 zł.

Wyposażyliśmy placówkę w:

  • Nowoczesne drukarki 3d
  • Roboty soniczne
  • Nowoczesne roboty Photon
  • Mikrokontrolery Arduino
  • Roboty do nauki programowania dla dzieci
  • Nowoczesne meble i narzędzia pracowni technicznej

 

Razem pracujemy na przyszłość Naszych Dzieci

 

 

 

Projekt Muzeum

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
Polna 21
62-020 Swarzędz
Wielkopolska

Telefon: 061 - 8 172 574
Kom: 512 053 010

e-mail: sekretariatsp2swarzedz@poczta.fm