Szkoła Podstawowa nr 2

im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

Warsztaty fizyczne dla Maluchów

We wtorek 21 lutego br. grupa uczniów z klas I D oraz III B naszego gimnazjum, pod opieką nauczycielek fizyki pań A. Woźniak oraz B. Toboły udała się do Przedszkola nr 5 „Zielona Półnutka” w Swarzędzu, aby przeprowadzić warsztaty fizyczne dla maluchów.
Gimnazjaliści przeprowadzili wraz z dziećmi doświadczenia, dzięki którym przedszkolaki dowiedziały się: jak powstają i rozchodzą się dźwięki , dlaczego jedne przedmioty toną, a inne unoszą się na wodzie, stworzyły i badały własności cieczy nienewtonowskiej, poznały zasadę działania mydła.
Dzieci z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach. W podziękowaniu wręczyły naszym uczniom dyplom z podziękowaniami oraz własnoręcznie wykonane drobne upominki.

A. Woźniak, B. Toboła


NOC  PRZYSZŁYCH NAUKOWCÓW W SP4

18 listopada 2016r. uczniowie Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu już po raz trzeci zaprezentowali doświadczenia chemiczne w czasie Nocy Przyszłych Naukowców w SP4. Tym razem  oprócz pokazów chemicznych przeprowadzonych przez uczniów klas IIIb i IIf, przygotowano również warsztaty fizyczne. Dzieci z klas I-III SP4 mogły pod nadzorem gimnazjalistów z klas pierwszych badać i odkrywać fascynujące zjawiska fizyczne. Jak co roku pokazy i warsztaty spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem uczniów i nauczycieli swarzędzkiej „Czwórki”. Świetna atmosfera podczas imprezy przyciągnęła bardzo wielu fanów nauki, nawet absolwentki Gimnazjum nr 2, które w zeszłym roku wykonywały eksperymenty, pojawiły się w roli prowadzących pokaz. Były brawa, podziękowania  i oczywiście zaproszenie na Noc Przyszłych Naukowców 2017.

Beata Toboła


CHEMICZNE EKSPERYMENTY W PRZEDSZKOLU „ZIELONA PÓŁNUTKA” W SWARZĘDZU

18 lutego 2016r. uczniowie z koła chemiczno-fizycznego, biorący udział w projekcie „Chemia i Fizyka dla Najmłodszych” odwiedzili przedszkolaków z „Zielonej Półnutki” w Swarzędzu. Gimnazjaliści zaprezentowali i omówili najciekawsze doświadczenia chemiczne. Pokaz spotkał się z bardzo entuzjastyczną reakcją przedszkolaków.
Także nasi uczniowie byli zadowoleni z tego, że mogli przypomnieć  sobie przedszkolne życie w „Zielonej Półnutce”. Tym bardziej, że większość z nich to absolwenci tego przedszkola.

Opiekun koła chemiczno – fizycznego:  Beata Toboła

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
Polna 21
62-020 Swarzędz
Wielkopolska

Telefon: 061 - 8 172 574
Kom: 512 053 010

e-mail: sekretariatsp2swarzedz@poczta.fm