Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

NO BACKPACK DAY czyli DZIEŃ BEZ PLECAKA oraz Dzień w Pidżamie

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole kolejny raz zorganizowaliśmy dzień bez plecaka. Uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki na podróżne, poszewki od poduszek, pudła po pizzy, kosze sklepowe, skrzynki narzędziowe, dmuchane baseny a nawet odkurzacze. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje.

Co ciekawe „Dzień bez plecaka” to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack Day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany, jako zabawa, forma integracji, ale w szczytnych celach chętnie dołączamy się zawsze do takich akcji.

Dzień w Piżamie

22 marca wszyscy miłośnicy tego ubioru mogli liczyć na całodzienną celebrację.
Wiele szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych obchodzi to święto w dni poświęcone walce z różnymi chorobami i kolejny raz, gdy założymy piżamy do szkoły to właśnie w ramach akcji charytatywnej. Dziś strojem przypominamy uczniom o zdrowiu, kondycji psychicznej i fizycznej oraz pomaganiu.

Skip to content