Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

Konkursy

„Pokaz, jak dbasz o planete Ziemie”

Z przyjemnością informujemy, iż III edycja konkursu ekologicznego międzyszkolnego organizowanego przez SP nr 3 Swarzędz „Pokaz, jak dbasz o planetę Ziemie” została zakończona. Pierwsze miejsce zdobyła nasza uczennica Hania Radziemska z klasy 1c. Serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni.

EKO konkursy

Dziś nagrodzeni zostali laureaci Konkursów Ekologicznych organizowanych przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz a Szkoła doposażona została w atrakcyjne materiały dydaktyczne – oczywiście EKO. Gratulujemy zwycięzcom .

Żonkile

19.04. obchodzimy 81 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Nasza szkoła włączyła się w akcję #MuzeumPOLIN#Akcjażonkile. Z tej okazji został zorganizowany konkurs „Kartka dla Powstańca”. Dziękujemy za przepiękne prace i ogłaszamy wyniki:

Klasy 1-3

1 miejsce Róża J. klasa 3c , 2 miejsce Zuzanna J. klasa 3d, 3 miejsce Hanna R. klasa 1c

Klasy 4-8

1 miejsce Sofija P. klasa 4a, 2 miejsce Arina S. klasa 7a, 3 miejsce Michał R. klasa 4c.

EKO- pisanka

W klasach I- III obył się konkurs plastyczno- techniczny o tematyce wielkanocnej. Prace konkursowe- Ekologiczne jajka świąteczne zachwyciły wszystkich. Gratulujemy kreatywności.

Skarpetkowy Zawrót Głowy

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego obchody oraz gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu Skarpetkowy Zawrót Głowy.

EKO edukacja nie zna granic!

Oto efekt naszych ekologicznych przemyśleń… Konkurs Wydziału Gospodarki Odpadami UMiG Swarzędz „EKOpunkt w szkole” zachęcił do – kreatywnego – właściwego postępowania z odpadami, dając wizję stworzenia Deszczowego Ogrodu w pojemnikach…

Język Angielski – X Konkurs Czytelniczy – już za nami…

W swarzędzkiej „Dwójce” gościliśmy po raz dziesiąty uczniów klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy na konkursie, w którym musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi lektury pod tytułem „London” w wersji anglojęzycznej. Należało wykazać się umiejętnością zrozumienia tekstu odsłuchiwanego oraz czytanego, związanego tematycznie ze stolicą Wielkiej Brytanii. Konkurs odbył się 7 marca 2024 roku w naszej szkole. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz lektury, osiągając wysokie wyniki. Uczennica naszej szkoły Zofia Sołtysik zajęła II miejsce.

Wręczenie nagród za udział w konkursach bibliotecznych

100 uczniów otrzymało nagrody, dyplomy i wyróżnienia w konkursach i akcjach (m.in. „Niezapomniana Bajka”, „Maskotka dla mojej biblioteki”, ” Złóż życzenia bibliotece”, „Pomóż innym spełnić marzenie”) organizowanych przez Bibliotekę klas 1-4.

” TAK ! dla czystego powietrza w mojej gminie”

18 uczniów z Naszej Szkoły wzięło udział w konkursie organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu. Temat ekologii jest bardzo bliski uczniom Naszej Szkoły. Świadczy o tym ich ogromne zaangażowanie w byciu proekologicznym, kreatywność z jaką wykonali prace konkursowe a także docenienie przez organizatora konkursu Urząd Miasta i Gminy Swarzędz. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15.01. 2024 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Najliczniej reprezentowanymi klasami w konkursie na terenie Gminy była klasa 3c oraz klasa 3d z Naszej Szkoły. W klasach I-III, II miejsce zajęła Jagoda Zarębczan z kl. 3b, III miejsce zajął Ignacy Dziatkowiak z 1b, wyróżnienie Lena Leopold z kl. 1c.

W klasach IV- VIII wyróżnienia otrzymali: Michał Rachuta z 4c oraz Hanna Prokopenko z VII a. Gratulujemy.

Aniołeczki na choineczki

W dniach od  4 grudnia  2023  r. do 11  grudnia 2023 r. odbył się konkurs plastyczno- techniczny dla klas I-III, którego celem było promowanie postaw proekologicznych, dbanie o tradycje bożonarodzeniowe , a także rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci.

Kreatywność uczniów zaskoczyły wszystkich. Anioły były „anielskie”. Wybrano trzy miejsca, cztery wyróżnienia a za chęć udziału i ogromny talent nagrodzono wszystkich uczestników.

Różaniec

W październiku został zorganizowany konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec. Udział wzięło 36 dzieci, które wysoko postawiły poprzeczkę.

Olimipada językowa

8 listopada w naszej szkole odbyła się olimpiada z języka angielskiego pt. Olimpus.8.

W naszej szkole został zorganizowany konkurs Dyniowe Czary Mary. Dynie przyniesione na konkurs były fantastyczne i komisja miała bardzo trudny wybór.

Skip to content