Szkoła Podstawowa nr 2

im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 20017 roku w Gimnazjum nr 2 z okazji pierwszego Dnia Wiosny odbyła się niecodzienna zabawa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, którą zatytułowano „Twoja twarz brzmi znajomo, czyli śpiewać każdy może”. W zabawie wzięły udział wszystkie klasy, które na kolejnych godzinach lekcyjnych przedstawiały swój talent aktorsko-muzyczny. Młodzież rywalizowała ze sobą na swoich poziomach edukacyjnych i przedstawiała układy taneczne oraz zdolności wokalne piosenek o różnej tematyce, począwszy od piosenki w rytmie disco polo „Przez Twe oczy zielone”, a skończywszy na piosenkach dziecięcych, np. „Kundel bury”.
Oprócz świetnej zabawy jaka panowała na wszystkich poziomach oraz zdrowej rywalizacji, często nagradzanej wzajemnym wiwatem, uczniowie mieli okazje spędzić ten dzień inaczej niż to się odbywa zwyczajowo, tj. na wagarach. Trzeba wspomnieć, że frekwencja uczniów była bardzo wysoka.
I tak, na odpowiednich poziomach, po burzliwych dyskusjach Komisji w skład której wchodzili nauczyciele szkoły na czele z panią Dyrektor oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, pierwsze miejsce zdobyły klasy:
I – klasa Ic
II – klasa IIa oraz IId
III – klasa IIIa.
Samorząd Uczniowski gratuluje zwycięzcom a wszystkim klasom dziękuje za świetną zabawę. Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 2 pokazali, że potrafią się bawić na wysokim poziomie.

ZOBACZ RELACJE FILMOWĄ TUTAJ

Opiekunowie SU
Kamil Frąckowiak
Ewelina Tyranowska




Dnia 17.03. 2017 roku na hali sportowej Unia odbyła się niezwykła uroczystość. Wszystkie klasy pierwsze, które rozpoczęły naukę w naszej szkole zostały oficjalne wcielone do grona społeczności szkolnej. Po ponad półrocznym pobycie w szkole, klasy mogły sprawdzić jak bardzo się ze sobą zintegrowały, jak wiele o sobie wiedzą, na ile mogą sobie zaufać.
Uczniowie brali udział w konkurencjach zarówno sportowych (skoki w workach, bieg z piłeczką), jak i zadaniach, w których musieli wykazać się wiedzą na temat szkoły i nauczycieli. Klasy przygotowały także karykatury wybranych nauczycieli i wiersz o szkole. Wspólna zabawa sprawiła, że na twarzach uczniów i wychowawców na długo zagościł uśmiech.
Na zakończenie imprezy uczniowie przystąpili do ślubowania oraz wspólnie zjedli przygotowany przez siebie tort.
Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.
Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę Dyrekcji, Rodzicom, komisji oceniającej klasy oraz wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom.

Opiekunowie SU:
Ewelina Tyranowska
Kamil Frąckowiak

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
Polna 21
62-020 Swarzędz
Wielkopolska

Telefon: 061 - 8 172 574
Kom: 512 053 010

e-mail: sekretariatsp2swarzedz@poczta.fm